Fill the Form Let's Call You!

Fill out the form to visit our residence and get detailed information,
and we will call you right away.

Please click to review our KVKK Texts.

01Press Releases

HASANOĞLU ŞİRKETLER GRUBU VE İMECE TASARRUF ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Hasanoğlu Şirketler Grubu ile İmece Tasarruf A.Ş. arasında iş birliği protokolü 16 mart 2023 tarihinde İmece Genel Merkez Binasında; Hasanoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Haluk Hasanoğlu ile İmece Tasarruf A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İlhan Soylu ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile karşılıklı olarak imza altına alındı.

More...

HASANOĞLU ŞİRKETLER GRUBU YENİ EVİM KAMPANYASINA ÜÇ PROJESİ İLE KATILIYOR.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki deprem sonucu ortaya çıkan tablo, hepimizi derin üzüntü ve yasa boğmuştur. Öncelikle bu depremlerde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, yakınlarına da sabırlar dileriz. Tüm yurttaşlarımız gibi, Hasanoğlu Şirketler Grubu ve Mustafa Hasanoğlu Vakfı olarak; deprem bölgelerine her türlü yardımı yapmak için seferber olduk. Ancak en büyük yardımların bile ortaya çıkan yıkım karşısında sınırlı bir etkiye sahip olacağı, yitirilen canları geri getirmeyeceği malumdur. Bu nedenle, afet bilincinin ve deprem meydana gelmeden önce alınacak tedbirlerin çok daha önemli ve anlamlı olduğu kanaatindeyiz.

More...

Hasanoğlu Şirketler Grubu - 2022 Projeksiyonu - Basın Bülteni

HALUK HASANOĞLU: “DEĞERLERİMİZLE BÜYÜYOR VE GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ” 1993 yılından bugüne gayrimenkul ve inşaat sektöründe 10 milyar TL yatırımla 1 milyon metrekare inşaat alanına ulaştıklarını belirten Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Hasanoğlu, 2000’li yıllarda Bahçeşehir’in simgesi haline gelen Banu Evleri projesiyle konutta markalaşma dönemine geçildiğini vurguladı.

More...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri

Türkiye genelinde konut satışları Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %16,2 artarak 59 bin 166 adet olarak gerçekleşti. Konut satışlarında İstanbul 11 bin 356 konut satışı ve %19,2’lik oran ile en yüksek paya sahip olurken, satış sayılarına göre İstanbul’u 5 bin 653 konut satışı ve %9,6 pay ile Ankara, 3 bin 298 konut satışı ve %5,6 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının en az olduğu iller sırasıyla 7 konut ile Ardahan, 11 konut ile Hakkari ve 26 konut ile Bayburt oldu.

More...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri

Türkiye genelinde konut satışları 2021 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %37,9 azalarak 70 bin 587 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 13 bin 666 konut satışı ve %19,4 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 6 bin 635 konut satışı ve %9,4 pay ile Ankara, 4 bin 63 konut satışı ve %5,8 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 10 konut ile Hakkari, 16 konut ile Ardahan ve 31 konut ile Bayburt oldu.

More...

HASANOĞLU’NDAN KENTSEL DÖNÜŞÜME 400 MİLYON TL’LİK YATIRIM!

Hasanoğlu Şirketler Grubu kentsel dönüşüm alanında faaliyetlerini sürdürmek üzere HSN Kentsel Dönüşüm’ü kurdu. Grup, HSN Kentsel Dönüşüm markasıyla şehir merkezlerine yakın lokasyonlarda inşa etmeyi planladığı nitelikli konutlar için ilk projesini 400 milyon TL proje yatırım bedeli ile Beykoz’da gerçekleştirecek. HSN Kentsel Dönüşüm, Beykoz sahiline 3 km uzaklıkta olan arazide iki etaptan oluşacak proje için  bölgede açtığı ofisi ile talep toplama sürecini de başlattı.

More...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri

2019 yılının konut satışları verilerini değerlendiren Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “Türkiye genelinde 2019 yılında 1 milyon 327 bin 376 konut satıldı. Konut satışlarında, İstanbul 234 bin 607 konut satışı ile ilk sırada yer aldı. Bu yıl satışlarda düşüş yaşansa da 2020’de konut kredilerinde yapılacak düzenlemelerle yeniden yükselişe geçmesini bekliyoruz” dedi....

More...

KONUT SATIŞLARININ LİDERİ İSTANBUL OLDU

2019 yılının ilk 11 aylık konut satışları verilerini değerlendiren Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “Türkiye genelinde 2019 yılının 11 ayında 1 milyon 125 bin 302 konut satıldı. Konut satışlarında, İstanbul 194 bin 290 konut satışı ile ilk sırada yer aldı. Bu yıl satışlarda düşüş yaşansa da 2020’de konut kredilerinde yapılacak düzenlemelerle yeniden yükselişe geçmesini bekliyoruz” dedi..

More...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri

Türkiye genelinde konut satışları 2018 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 27 oranında azalarak 89 bin 626 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 16 bin 058’lik konut satışıyla listede ilk sırada yer alırken İstanbul’u, 7 bin 834’lük satışla Ankara, 4 bin 773’lük satışla İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 8 konut ile Hakkari, 22 konut ile Ardahan ve 33 konut ile Bayburt oldu. .

More...

HASANOĞLU ŞİRKETLER GRUBU BANU EVLERİ ISPARTAKULE 1’İN İKİNCİ ETABININ TEMELİNİ ATTI

Hasanoğlu Şirketler Grubu, BANU EVLERİ Ispartakule projelerine hız kesmeden devam ediyor. BANU EVLERİ Ispartakule 1 projesinin ikinci etabının inşasına başlandı, projenin temeli atıldı. 10 bin 400 metrekare arsa ve 31 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak yeni proje 140 konuttan oluşacak.İnşaat sektöründe 25 yıllık tecrübesiyle yenilikçi projelere imza atan Hasanoğlu Şirketler Grubu yeni projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. İstanbul’un parlayan yıldızı kuzey bölgesinde BANU EVLERİ markası ile pek çok projesi ile yeni yaşam alanları sunan Hasanoğlu Şirketler Grubu, BANU EVLERİ Ispartakule 1’in ikinci etabının inşasına başladı.

More...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Türkiye genelinde konut satışları 2019 Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,5 oranında azalarak 142 bin 810 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 24 bin 451 konut satışı ve yüzde 17,1 ile en yüksek paya sahip olurken satış sayılarına göre İstanbul’u, 13 bin 978 konut satışı ve yüzde 9,8 pay ile Ankara, 9 bin 12 konut satışı ve yüzde 6,3 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller ise sırasıyla 13 konut ile Hakkari, 24 konut ile Ardahan ve 93 konut ile Bayburt oldu.

More...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Türkiye genelinde konut satışları 2019 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 15,4 oranında artış gösterdi. Eylül ayında toplamda 146 bin 903 konut satışı gerçekleşti. Satışlarda; İstanbul 23 bin 265 konut satışı ve yüzde 15,8 ile en yüksek paya sahip olurken satış sayılarına göre İstanbul’u, 14 bin 906 konut satışı ve yüzde 10,1 pay ile Ankara, 8 bin 830 konut satışı ve yüzde 6 pay ile İzmir izledi

More...

HASANOĞLU ŞİRKETLER GRUBU’NDAN İNDİRİM KAMPANYASINA DESTEK

Ziraat Katılım Bankası’nın konut finansman oranlarındaki indirim kampanyasına Hasanoğlu Şirketler Grubu’ndan da destek geldi. Kampanya kapsamında BANU EVLERİ projelerinden 0,99 vade oranı ve 180 aya varan vade seçenekleriyle hemen teslim daire satın alınabilecek.İnşaat sektöründe 25 yıllık tecrübesiyle yenilikçi projelere imza atan Hasanoğlu Şirketler Grubu, Ziraat Katılım Bankası’nın finansman oranlarında indirim kampanyasına BANU EVLERİ projeleriyle destek oldu.

More...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Türkiye genelinde konut satışları 2019 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 oranında artarak 110 bin 538 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 15 bin 881 konut satışı ve yüzde 14,4 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 10 bin 707 konut satışı ve yüzde 9,7 pay ile Ankara, 6 bin 025 konut satışı ve yüzde 5,5 pay ile İzmir izledi.

More...

HASANOĞLU ŞİRKETLER GRUBU YATIRIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

İnşaat sektöründe yaşanan sıkıntılara rağmen BANU EVLERİ Ispartakule projelerini zamanında tamamlayan Hasanoğlu Şirketler Grubu, yeni projelerine hız kesmeden devam ediyor. Hasanoğlu Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “İnşaat sektörünün zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde tüm projelerimizi teslim etmenin ve yeni projelere başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

More...

Let your choice be the
assurance of your future.