Formu Doldurun Sizi Arayalım!

Projelerimizi gezmek ve detaylı
bilgi almak için formu doldurun,
hemen sizi arayalım.

KVKK Metinlerimizi incelemek için lütfen tıklayınız.

HASANOĞLU’NDAN KENTSEL DÖNÜŞÜME 400 MİLYON TL’LİK YATIRIM!

Hasanoğlu Şirketler Grubu kentsel dönüşüm alanında faaliyetlerini sürdürmek üzere HSN Kentsel Dönüşüm’ü kurdu. Grup, HSN Kentsel Dönüşüm markasıyla şehir merkezlerine yakın lokasyonlarda inşa etmeyi planladığı nitelikli konutlar için ilk projesini 400 milyon TL proje yatırım bedeli ile Beykoz’da gerçekleştirecek. HSN Kentsel Dönüşüm, Beykoz sahiline 3 km uzaklıkta olan arazide iki etaptan oluşacak proje için  bölgede açtığı ofisi ile talep toplama sürecini de başlattı.

 

İnşaat sektöründe 28 yıllık tecrübesiyle yenilikçi projelere imza atan Hasanoğlu Şirketler Grubu, kentsel dönüşüm alanındaki projelerine İstanbul’un gözde semtlerinde arazi geliştirme faaliyetleri yaparak devam ediyor. Bu doğrultuda grup nitelikli kentsel dönüşüm gerçekleştirmek amacıyla yeni bir yatırıma daha imza atarak HSN Kentsel Dönüşüm’ü hayata geçirdi. Şirket, İstanbul’un gözde semti Beykoz bölgesinde yeni projelerini hayata geçirmek için kolları sıvadı. Bu doğrultuda Beykoz’da bir irtibat ofisi kurarak talep toplama süreçlerini başlattı. Şirketin 400 milyon TL proje yatırım bedeli ile gerçekleştireceği kentsel dönüşüm projesi 48 bin metrekarelik alanda iki etap olarak inşa edilecek. 2021’nin ikinci çeyreğinde temeli atılacak olan projenin 2023’de teslim edilmesi hedefleniyor.

Arazi geliştirme faaliyetlerinin hızla devam ettiğini belirten Hasanoğlu Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “Kentsel dönüşüm kavramı, hem can hem de mal kaybının önlenmesi açısından hayati önem taşıyor. İyi analiz edilmiş ve dikkatli planlanmış kentsel dönüşüm projeleri, şehirlerimizi çarpık yapıdan kurtarıyor ve o bölgede yaşayan insanlara daha sağlıklı koşullarda yaşama fırsatı sunuyor. Hasarlı binaların yıkılmasının ardından inşa edilen sağlıklı binalar sayesinde doğal afetlere karşı daha hazırlıklı olunuyor. Hasanoğlu Şirketler Grubu olarak kentsel dönüşüm çalışmalarına katkıda bulunmak ve iyi bir planlamayla Beykoz İlçesi’nin dönüşümüne destek olmak istiyoruz. Bu doğrultuda bölgede arazi geliştirme faaliyetlerimize başladık ve Beykoz’da bir irtibat ofisi kurduk. İlçe sakinlerimiz ofisimizi ziyaret edip, diledikleri konu hakkında bilgi sahibi olabilirler” dedi.

Hayata geçirecekleri projenin detayları hakkında da bilgi veren Hasanoğlu, “Kuruluşumuzdan bugüne kadar 2 milyar TL yatırım ile 1 milyon metrekareyi aşkın inşaat alanına ulaştık. Grup şirketimiz HSN Kentsel Dönüşüm ile İstanbul’un gözde semti Beykoz’da arsa yatırımlarına başladık. Bu bölgede hayata geçirmeyi planladığımız proje iki etaptan oluşacak ve toplamda 105 bin metrekarelik bir alana kurulacak. Grup şirketimiz ile birlikte sektörümüzün canlandığı bu dönemde yeni projelerimizi hayata geçirmenin heyecanı içerisindeyiz” dedi.

İstanbul’un parlayan yıldızı Beykoz’da yükselecek

HSN Kentsel Dönüşüm’ün Beykoz’da hayata geçirmeyi planladığı proje İstanbul’da eşi benzeri görülmemiş bir yapı tekniği kullanılarak inşa edilecek ve iki etaptan oluşacak. Projenin ilk etabı 35 bin metrekare arsa üzerinde, 75 bin metrekare, ikinci etabı ise 13 bin metrekare arsa üzerinde 30 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak. İstanbul’un en önemli ulaşım ağının ortasında yer alacak proje, Avrupa Otoyolu’na 4 km, Kuzey Marmara Otoyolu’na 10 km, Beykoz Sahili’ne 3 km uzaklıkta yer alacak. Aile konseptinde planlanan 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks daireler, Boğaz ve doğa manzarasıyla yatırımcısına şehrin içinde aynı zamanda şehirden uzak bir yaşam imkanı sunacak.

Hasanoğlu Şirketler Grubu Hakkında:

1993 yılında Mustafa Hasanoğlu tarafından kurulan Hasanoğlu Şirketler Grubu; gayrimenkul ve inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden biri olarak; alt yapı projeleri, konut, ofis, üniversite, hastane ve kamu binaları inşa etme ve geliştirme alanlarında çalışıyor. Projelerindeki yenilikçi yaklaşımı ve kullandığı yüksek teknoloji ile sektöründe öncü firmalardan olan Hasanoğlu Şirketler Grubu, 2000’li yıllarda Ar-Ge çalışmaları ve yatırımları sonucu, BANU EVLERİ markası ile konutta markalaşma projesini başlattı. Hasanoğlu Şirketler Grubu, Bahçeşehir’in simgesi haline gelen ve markanın ilk projesi olma özelliği taşıyan BANU EVLERİ Bahçeşehir ile bölgenin değerine değer kattı. Hasanoğlu Şirketler Grubu, Türkiye’ye değer katan büyük projelerinin yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Mustafa Hasanoğlu Vakfı ile birlikte yürütülen eğitim, çevre, kültür, sanat ve sağlık alanlarında yapılan çalışmalara da destek veriyor.

Tercihiniz geleceğinizin
güvencesi olsun.